Справа «Прунеа проти Румунії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

15 Січня 2019
|
2 868
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 003 (2019)
08.01.2019

Прунеа проти Румунії (заява № 47881/11)

Заявник, Петру Прунеа, є громадянином Румунії, який народився в 1945 році і мешкає в м. Клуж-Напока (Румунія).

Справа стосувалася висновку про наклеп проти заявника після того, як він написав статтю про кандидата на вибори в Парламент.

У листопаді 2008 року, напередодні парламентських виборів, пан Прунеа написав статтю, в якій він поставив під сумнів чесність місцевого кандидата і звинуватив його у отриманні кредиту для фінансування його виборчої кампанії, який він відмовився повертати. У квітні 2009 року кандидат подав до суду на пана Прунеа стверджуючи, що стаття завдала шкоди його репутації і змусила його зазнати поразки на виборах. Він також скаржився на іншу статтю, написану в січні 2009 року, а також на листівки, розповсюджені перед виборами.

У липні 2009 року суд першої інстанції м. Клуж-Напока задовольнив позов колишнього кандидата наказавши пану Прунеа виплатити 20 000 євро відшкодування збитків і майже 3300 румунських лей відшкодування витрат. Суд виявив, що пан Прунеа не довів, що його заяви були правдивими і зазначив, що кредит, про який йде мова, був продовжений власною брокерською компанією пана Прунеа і був предметом розгляду справи в Арбітражному суді. Навіть якщо вони були б правдивими, заяви були наклепницькими і не повинні бути зроблені публічно, особливо тому, що вони стосувалися питань приватного комерційного характеру.

Окружний суд підтвердив рішення апеляційного суду, але зменшив збитки до 5000 євро.

Посилаючись, зокрема, на статтю 10 (свобода вираження поглядів) Європейської конвенції з прав людини пан Прунеа скаржився на накази суду відшкодувати збитки.

Відсутність порушення статті 10

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту