Справа «Прованцано проти Італії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

31 Жовтня 2018
|
3 851
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 359 (2018)
25.10.2018

Прованцано проти Італії (№ 55080/13)

Заявник, Бернардо Прованцано, зараз покійний, був громадянином Італії, який народився в 1933 році.

Пан Прованцано був заарештований у 2006 році. Згодом він був визнаний винним в численних надзвичайно серйозних злочинах та засуджений до вироку до декількох довічних ув’язнень.

Після його арешту він був ув’язнений відповідно до розділу  41 режиму bis, обмежувального режиму в Італії для перешкоджання засудженим за злочини, пов’язані з мафією, підтримувати контакт з членами злочинної організації у в’язниці або за її межами. Цей режим містить обмеження відвідувань родиною, заборону використання телефону та моніторинг листування. Режим продовжувався щорічно до 2010 року, потім кожні два роки до 2016 року.

Він був ув’язнений у в’язницях м. Парма та Мілан. Він поступово серйозно захворів у в’язниці, і, зокрема, його когнітивне функціонування зменшилося. Наприкінці 2013 року він став прикутий до ліжка хворобою і мав штучне харчування через живильну трубку. Згодом він був госпіталізований у 2014 році в виправне відділення цивільної лікарні Сан-Паоло в Мілані, де він залишався до смерті в 2016 році.

Протягом періоду з 2013 до 2016 року він відкрив судове провадження вимагаючи припинення його покарання у зв’язку зі станом здоров’я і звертався з проханням скасувати спеціальний режим тюремного ув’язнення, але безуспішно. Суди, посилаючись на медичні докази та звіт експертів, призначених судом, виявив, що він отримував відповідне медичне лікування, як стосовно його ув’язнення в м. Парма та лікарні м. Мілан.

Вони також виявили, що особливий режим все ще був обґрунтований в інтересах громадського порядку та безпеки.

Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність поводження) Конвенції пан Прованцано скаржився на невідповідну медичну допомогу у в’язниці та на продовження особливого режиму в’язниці до його смерті незважаючи на його погане здоров’я.

Відсутність порушення статті 3– щодо умов тримання під вартою

Порушення статті 3– у зв’язку з відновленим застосуванням особливого режиму ув’язнення 23 березня 2016 року

Справедлива сатисфакція: Суд постановив, що виявлення порушення складало достатньо справедливу сатисфакцію щодо моральної шкоди, завданої пану Прованцано.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту