Справа «Поторок проти Румунії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

6 Липня 2020
|
2 408
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 153, (2020)
02.06.2020

Potoroc проти Румунії (№ 37772/17)

Заявник, Іоан Поторок (Ioan Potoroc), є громадянином Румунії, який народився в 1953 році і мешкає в Бухаресті. Він страждає від різних медичних розладів, в тому числі, зокрема, пошкодження головного мозку після декількох ударів, і змушений користуватися інвалідним візком.

Справа стосувалась умов тримання заявника під вартою незважаючи на те, що він важко хворий.

Пан Potoroc був визнаний винним в остаточному рішенні в 2009 році за його причетність до міжнародної торгівлі наркотиків та засуджений до 15 років позбавлення волі. Його неодноразово поміщали в тюремні лікарні під час тримання під вартою до звільнення в 2017 році після того, як в рішенні Європейського суду було встановлено, що кримінальне провадження проти нього було несправедливим (Potoroc проти Румунії , № 59452/09, від лютого 2017 року), і він подав заяву про перегляд його вироку до позбавлення волі.

Тим часом було декілька проваджень щодо припинення виконання покарання за станом здоров’я. Після першого провадження суд видав наказ про його звільнення в 2012 році через його «жахливий» стан здоров’я.

Проте його повернули у в’язницю в 2015 році, коли органи влади подали заяву про повторне оцінювання його здоров’я в другому провадженні і було встановлено, що у в’язниці була доступна відповідна медична допомога. В 2016 році в третьому провадженні суд відхилив наступний запит заявника про його звільнення, хоча під час четвертого провадження його запит про переведення в лікарню був задоволений.

Суди покладалися на рішення щодо декількох медичних звітів, в яких було встановлено, що система охорони здоров’я в’язниці могла задовольняти потреби заявника, але йому була необхідна постійна допомога, яка повинна надаватися особистим помічником.

Покладаючись на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження), пан Potoroc стверджував, що його тривале ув’язнення складало виняткові труднощі через його похилий вік, значні проблеми зі здоров’ям та невідповідність медичного лікування, яке він отримував у в’язниці. Він скаржився, зокрема, на те, що йому ніколи не надавали особистого помічника, а також на те, що допомога співкамерників була невідповідною.

Порушення статті 3 – щодо сумісності стану здоров’я заявника з його триманням під вартою з 9 березня 2015 року до 20 вересня 2017 року

Справедлива сатисфакція: 3 000 євро (відшкодування моральної шкоди)

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту