Справа «Пормес проти Нідерландів»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Серпня 2020
|
1 701
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 227, (2020)
28.07.2020

Pormes проти Нідерландів (№ 25402/14)

Заявник, Хайн Пормес  (Hein Pormes), є громадянином Індонезії 1987 року народження.

Справа стосувалася його скарги на відмову органів влади Нідерландів видати йому посвідку на проживання незважаючи на те, що він проживав в Нідерландах майже з чотирьох років.

Пан Pormes приїхав в Нідерланди в 1991 році після того, як померла його мати, яка була громадянкою Індонезії. Його привіз в країну його передбачуваний батько, громадянин Нідерландів, який також помер в 1999 році. Його виховували дядько і тітка, громадяни Нідерландів, яких він вважає своїми прийомними батьками.

В 2004 році, коли йому виповнилося 17 років, він з’ясував, що, всупереч тому, як він завжди вважав, він не міг отримати громадянство Нідерландів. Він дізнався, що приїхав в країну за туристичною візою, термін якої закінчився через декілька місяців після приїзду, і ні його передбачуваний батько, ні прийомні батьки не вжили жодних заходів для того, щоб легалізувати його перебування.

Таким чином в 2006 році він подав заяву для отримання дозволу на тимчасове проживання. Проте в 2007 році заступник міністра юстиції відхилила його заяву, оскільки він складав небезпеку для суспільства після нещодавнього засудження за посягання на статеву недоторканність та чотири епізоди спроби посягання на статеву недоторканність особи. Зважуючи його зв’язки з Нідерландами та труднощі, з якими він зіткнеться пристосовуючись до життя в Індонезії з серйозністю скоєних ним кримінальних злочинів заступник міністра наголосила на тому, що його перебування в Нідерландах ніколи не було законним.

В 2008 році заступник міністра відхилила заперечення пана Pormes зберігаючи свою позицію та зазначивши, що він тим часом знову був засуджений за такі ж злочини.

Він оскаржив це рішення в судах, але Адміністративно-правовий відділ державної ради в кінцевому підсумку  в 2013 році постановив, що заступник міністра справедливо надавала велике значення злочинам, які він вчинив з огляду на їх характер та серйозність, а також на той факт, що він був рецидивістом. В постанові також зазначалося, що пан Pormes був повнолітнім і йому було відомо, що він не має посвідки на проживання на момент скоєння злочинів.

Пан Pormes добровільно поїхав з Нідерландів в Індонезії в 2016 році підписавши декларацію з Міжнародною організацією з міграції, в якій він погодився припинити всі провадження, спрямовані на отримання посвідки на проживання в Нідерландах в обмін на фінансову допомогу.

Покладаючись на  статтю 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Європейської Конвенції з прав людини пан Pormes стверджував, що національні органи влади надали надто велике значення його судимості не врахувавши під час встановлення балансу його сімейне життя з прийомними батьками та міцні соціальні та культурні зв’язки з Нідерландами, коли вирішили відмовити йому в наданні посвідки на проживання.

Відсутність порушення статті 8.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту