Справа «Плохови проти Росії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

13 Січня 2021
|
1 361
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитись за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 383, (2020)
22. 12.2020

Plokhovy проти Росії (№ 45024/07)

Заявники, Tatyana Aleksandrovna Plokhova та Vladimir Mikhaylovich Plokhov, є громадянами Росії, які народились у 1959 році та проживають в м. Санкт-Петербург (Росія).

Справа стосувалася смерті сина заявників від захворювання під час проходження військової служби, а також відсутності ефективного розслідування його смерті.

17 травня 2004 року син заявника був призваний до армії; згідно з твердженнями заявників та лікарів, що проводять відбір, він був здоровий.

У серпні 2005 року він поскаржився на біль. Він просив дозволу відвідати лікаря принаймні двічі, оскільки його стан погіршився. Його запит був задоволений лише 3 вересня 2005 року після того, як його стан знову погіршився. Йому був поставлений діагноз гострий гастрит. Були призначені дослідження, але не були проведені.

10 вересня 2005 року він посварився з іншим солдатом. Після того, як його, як стверджувалося, неодноразово вдарили по голові, він повідомив лікаря, зокрема, серед інших симптомів, про блювоту, кров у сечі та біль у лівому боці.

Наступного тижня син заявника був госпіталізований в дві лікарні. Були проведені різні дослідження і процедури. Він втратив свідомість. 19 вересня 2005 року він помер.

16 вересня 2005 року було проведено внутрішнє розслідування подій. Було встановлено, що причинами захворювання сина заявника та побиття були організація та керівництво в його військовій частині. 19 вересня 2005 року було відкрите кримінальне провадження за фактом сварки 10 вересня 2005 року. Був проведений розтин, який виявив множинні ушкодження на його тілі. Нападник був визнаний винним і отримав вирок до тюремного ув’язнення, заявники отримали 5000 російських рублів для відшкодування збитків.

У 2005 та 2006 роках (двічі) прокурор відмовлявся відкривати кримінальне провадження у справі смерті сина заявників. Заявники подавали апеляцію до судів, але безуспішно.

Заявники подали цивільний позов проти військової частини свого сина у зв’язку з його смертю. Він був визнаний необґрунтованим у першій інстанції та по апеляції.

Покладаючись на статтю 2 (право на життя) Європейської конвенції заявники скаржились на те, що смерть їх сина під час військової служби та відсутність належного розслідування у зв’язку з цим порушили їх права.

Порушення статті 2 (право на життя та розслідування)

Справедлива сатисфакція: 295 євро матеріальна шкода та 33 800 євро моральна шкода і 2 489 євро (видатки і витрати) заявникам спільно.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту