Справа «Перване проти Туреччини»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Вересня 2020
|
2 024
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 247, (2020)
08. 09.2020

Pervane проти Туреччини (№ 74553/11)

Заявник,  Фірат Перване (Fırat Pervane), є громадянином Туреччини 1979 року народження. Зараз він відбуває вирок до довічного ув’язнення у в’язниці м. Діябакир за участь у збройному зіткненні з силами безпеки.

Справа стосувалася твердження про упереджене кримінальне провадження через відсутність доступу до адвоката.

12 листопада 1999 року між РПК (Робітнича партія Курдистану, незаконна збройна організація) та силами безпеки в м. Курталант відбулося збройне зіткнення. Пан Pervane був серед поранених членів РПК та був заарештований за володіння автоматом Калашникова.

Під час перебування під вартою він зробив заяви поліції та прокурору пояснюючи, як він вступив до РПК. Протягом решти провадження він продовжував визнавати, що він є членом РПК та володіє зброєю, але заперечував, що він використовував автомат під час сутички.

В 2009 році він був визнаний винним у спробі зруйнувати єдність турецької держави та позбавити державу контролю над частиною країни. Суди дійшли висновку, що він вчинив збройний акт, його схопили з гвинтівкою разом з іншими членами РПК.

Покладаючись на статтю 6 § 1 та 3 (c) (право на справедливий судовий розгляд / право на правову допомогу за власним вибором) пан Pervane стверджував, що провадження проти нього було несправедливим, оскільки він не отримував допомогу адвоката на  досудовому етапі і, таким чином, зроблені заяви були використані судом першої інстанції для його засудження.

Відсутність порушення статті 6§1 та 3

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту