Справа «Паунович проти Сербії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

9 Грудня 2019
|
2 650
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 411 (2019)
03.12.2019

Paunović проти Сербії (№ 54574/07)

Заявник, пан Драгослав Паунович (Dragoslav Paunović), є громадянином Сербії, який народився у 1956 році та мешкає в м. Соко Баня (Сербія).

Справа стосувалась його скарги на те, що колишній заступник прокурора опинився в суддівській колегії апеляційного суду, яка підтвердила обвинувальний вирок проти нього.

У грудні 2006 року заявник був засуджений до шести місяців позбавлення волі за завдання тілесних ушкоджень та смерть небезпечним керуванням автомобілем після винесення обвинувального висновку у міській прокуратурі м. Алексинац. Засудження було підтверджене по апеляції.

Згодом заявник подав апеляцію з питань права стверджуючи, що апеляційний суд не був неупередженим, оскільки до його складу входив суддя В.К., колишній заступник прокурора, який працював у міській прокуратурі м. Алексинац безпосередньо до того, як він увійшов до складу до судової влади в серпні 2006 року. Верховний суд Сербії відхилив апеляцію з питань права виявивши, зокрема, те, що суддя В.К. не брав участі у переслідуванні заявника, коли він був заступником прокурора. Посилаючись на статтю 6 § 1 (право на справедливий судовий розгляд / доступ до суду) Європейської конвенції заявник скаржився на те, що його апеляція не була розглянута справедливо через присутність судді В.К. в колегії. Він також подав скаргу на відсутність неупередженості судді, оскільки він був братом чоловіка, проти якого заявник, який працював податковим інспектором, намагався висунути звинувачення у кримінальному провадженні.

Відсутність порушення статті 6§1

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту