Справа «Панталон проти Хорватії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

15 Грудня 2020
|
1 566
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 334, (2020)
19.11.2020

Pantalon проти Хорватії (заява № 2953/14)

Заявник, Джанні Панталон (Đani Pantalon), є громадянином Хорватії, який народився в 1964 році і мешкає в м. Задар (Хорватія).

Справа стосувалася скарги заявника на те, що він був засуджений в провадженні за незначне правопорушення недекларування рушниці для підводного полювання під час прикордонного контролю.

В 2009 році заявник був звинувачений в незначному правопорушенні недекларування зброї після того, як прикордонна поліція Хорватії обшукала його автомобіль, коли він повертався з Боснії та Герцеговини і знайшла рушницю для підводного полювання разом з іншим пляжним спорядженням.

В 2010 році він був визнаний винним у незначному правопорушенні та йому був призначений штраф. Його рушниця для підводного полювання також була конфіскована.

Він подав апеляцію стверджуючи, що рушниця для підводного полювання не вважається зброєю згідно з національним законодавством. В 2012 році Вищий суд, який розглядає незначні правопорушення, відхилив його апеляцію постановивши, що згідно з національним законодавством рушниця для підводного полювання була зброєю арбалетного типу. Тому він повинен був задекларувати свою рушницю на кордоні.

Його конституційна скарга, в якій він далі стверджував, що його рушниця була з резиновою тягою, а не арбалетного типу і була призначена виключно для риболовлі, була відхилена як необґрунтована в 2013 році.

Посилаючись, зокрема, на статтю 7 (ніякого покарання без закону) Європейської Конвенції з прав людини пан Pantalon стверджував, що його засудили за дію, яка не складала правопорушення згідно з національним законодавством.

Порушення статті 7

Справедлива сатисфакція: 520 євро (EUR) (матеріальна шкода) , 1 500 євро (моральна шкода) та 1 660 євро( видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту