Справа «Панагіс проти Греції»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Листопада 2020
|
1 650
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 315, (2020)
05. 11.2020

Panagis проти Греції (№ 72165/13)

Заявник,  Афанасіос Панагіс (Athanasios Panagis), є громадянином  Греції 1968 року народження. Він мешкає в м. Коринф (Греція). Протягом періоду з 1999 до 2004 року пан Panagis був муніципальним службовцем ратуші Лутракі (Греція).

Справа стосувалася засудження пана Panagis до шести місяців позбавлення волі за підробку документів та використання підроблених документів на підставі того, що він видав посвідку на проживання громадянину Румунії в обмін на грошову суму та підробив підпис останнього. Події відбулися в 2004 році . Судовий розгляд завершився остаточним обвинувальним вироком в 2013 році. Наприкінці провадження вирок пана Panagis не був виконаний відповідно до положень нового закону (№ 4198/2013), який набув чинності в жовтні 2013 року.

Покладаючись на статтю 6 § 1 та 3 (d) (право на справедливий судовий / право на допит свідків) Європейської Конвенції пан Panagis скаржився, зокрема, на те, що на жодному етапі провадження йому не було надано можливості перевірити заяви двох свідків обвинувачення, наданих на етапі розслідування. Він також скаржився на відмову апеляційного суду взяти до уваги свідчення під присягою одного з цих свідків, зроблене перед нотаріусом в Румунії, який відмовився від своїх перших свідчень проти нього.

Порушення  статті 6§ 1 та 3 (d) щодо відсутності можливості допитати свідків

Справедлива сатисфакція: 2 000 євро (EUR)  (моральна шкода)

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту