Справа «P.N. проти Німеччини»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

7 Липня 2020
|
1 444
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 166, (2020)
11.06.2020

P.N. проти Німеччини (заява № 74440/17)

Заявник, пан P.N., є громадянином Німеччини, який народився в 1961 році та мешкає в м. Дрезден (Німеччина). Справа стосувалася наказу поліції зібрати інформацію для ідентифікації заявника, наприклад, фотокартки його обличчя та тіла, в тому числі можливі татуювання, а також відбитки пальців та долонь.

В серпні 2011 року покладаючись на Кримінально-процесуальний кодекс поліція м. Дрезден наказала зібрати ідентифікаційні дані, оскільки проти заявника було відкрито кримінальне провадження за отримання та переховування викрадених товарів. Він також мав попередню судимість і, на думку поліції, заходи для ідентифікації особи допомогли б розслідувати будь-які правопорушення в майбутньому.

Заявник оскаржив наказ, але в травні 2012 року поліція м. Дрезден відхилила апеляцію, в той час як в березні 2015 року адміністративний суд м. Дрезден відхилив наступну апеляцію. Посилаючись на його попередню судимість суд встановив, що згідно з Кримінально-процесуальним кодексом було законним збирати дані особи, якщо існувала можливість того, що вони можуть знадобитися для майбутнього розслідування. Так було, навіть якщо провадження у зв’язку з переховуванням викрадених товарів було припинене, що відбулося в червні 2012 року.

В травні 2017 року Федеральний конституційний суд відмовився розглядати конституційну скаргу заявника. Поліція вже зібрала дані, про які йде мова, в березні 2017 року.

Заявник скаржився на те, що наказ поліції взяти в нього ідентифікаційні дані порушив його права, захищені статтею 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя, житла та листування) Європейської конвенції з прав людини.

Відсутність порушення статті 8

 

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту