Справа «Ованесян проти Вірменії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Серпня 2018
|
2 677
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 263 (2018)
19.07.2018

Ованесян проти Вірменії (заява № 18419/13)

Заявник, Аїда Ованесян, є громадянкою Вірменії, яка народилася в 1958 році і мешкає в м. Єреван. Справа стосувалася її твердження, що на неї напали на робочому місці її начальники під час суперечки над її актом оцінки.

У січні 2012 року пані Ованесян, інспектор Міністерства охорони навколишнього середовища, повідомила поліції, що її керівник відділу та його заступник схопили її за руки та ображали, коли вона відмовилася повертати свій акт оцінки до того, як додати свої заперечення до нього. Поліцейський слідчий призначив медичне обстеження, яке підтвердило, що у неї були синці на руках. Її начальники та інші колеги також були допитані, але вони заперечували її версію інциденту. Тому слідчий відмовився відкривати кримінальне провадження.

Пані Ованесян оскаржила це рішення подавши скаргу до прокуратури. Проте не було розпочато розслідування через відсутність доказів. Потім вона подавала скарги до суду стверджуючи, зокрема, що прокурор проігнорував медичне обстеження. Суди, виявивши, що рішення прокурора було законним, відхилили її скаргу в травні 2012 року та її наступні апеляції.

Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Європейської Конвенції з прав людини пані Ованесян стверджувала, що її начальники умисно погано поводилися з нею і принижували її, а органи влади не провели ефективне розслідування її тверджень.

Порушення статті 3 (розслідування)

Відсутність порушення статті 3 (жорстоке поводження)

Справедлива сатисфакція: 3000 євро (EUR) (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту