Справа «Ольга Кудріна проти Росії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Квітня 2021
|
1 067
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 111, (2021)
06. 04.2021

Olga Kudrina проти Росії (№ 34313/06)

Заявниця, Olga Aleksandrovna Kudrina, є громадянкою Росії, яка народилася в 1985 році і проживала в Україні на момент засудження, де згодом їй був наданий статус біженця.

Справа стосувалася кримінального переслідування та засудження члена лівої опозиційної партії за участь в антиурядовій акції протесту проти нового закону, що замінює соціальні пільги грошовою компенсацією.

Покладаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд)  і статтю 10 (свобода вираження поглядів) заявниця скаржилася на те, що окружний суд відмовив викликати свідків, які могли б засвідчити, що вона не брала участі в жодній акції протесту, за яку групу засудили через порушення громадського порядку та навмисне знищення і пошкодження державного майна. Вона стверджувала, що її участь у черговій акції протесту була мирною і призначене їй покарання було надзвичайно непропорційним і його метою було обмеження її свободи вираження поглядів.

Порушення статті 6§1 та 3 (d)

Порушення статті 10

Справедлива сатисфакція:

Моральна шкода: 9 800 EUR

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту