Справа «O.Р. та Л.Р. проти Республіки Молдова» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

7 Листопада 2018
|
2 481
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 362 (2018)
10.10.2018

O.Р. та Л.Р. проти Республіки Молдова (№ 24129/11)

Заявники, пані О.Р. та пані Л.Р., є двома громадянами Молдови, які народилися в 1979 та 1987 роках, відповідно.

Справа стосувалася розслідування їх твердження стосовно того, що співробітники поліції змусили їх роздягнутися догола та качати прес під час арешту в контексті широкомасштабних заворушень в Молдові в 2009 році.

Заявники були заарештовані 7 квітня 2009 року після протестів сотень молодих людей в Молдові проти загальних виборів. Вони стверджували, що їх доставили в головне управління поліції у Кишиневі і, разом з іншими, наказали їм стати обличчям до стіни. Тих осіб, які дивилися вбік, били. Вони чули крики осіб, яких били у сусідній кімнаті. Після підписання протоколу про затримання службовець супроводжував їх в іншу кімнату. Два службовці наказали їм роздягнутися догола і качати прес. В кінцевому підсумку їх звільнили 13 квітня 2009 року.

Незабаром після цього в пресі з’явилися повідомлення про інцидент і було відкрите внутрішнє розслідування, під час якого були допитані заявники. Через дев’ять місяців прокуратура відкрила кримінальне розслідування щодо трьох співробітників поліції. У 2013 році два службовці, які наказали їм роздягнутися, були засуджені за психологічне жорстоке поводження з заявниками та отримали п’ять років умовного покарання. Тим часом прокурор припинив кримінальне розслідування проти службовця, який їх супроводжував, виявивши, що його дії неможливо було віднести до категорії катування Крім того, службовець явно перевищив свої повноваження, але це було адміністративним правопорушенням, яке вже було погашене давністю.

Апеляції заявників проти цих рішень були безуспішними.

Під час цих проваджень жоден із трьох службовців не був тимчасово відсторонений від виконання своїх обов’язків.

Посилаючись на статтю 3 (заборона катування та нелюдського або такого, що принижує гідність поводження) заявники стверджували, що розслідування жорстокого поводження з ними було неефективним, а також те, що залучені співробітники поліції мали можливість діяти безкарно.

Порушення статті 3 (розслідування)

Справедлива сатисфакція: 7500 євро (EUR) кожному, О.Р. та Л.Р. відшкодування моральної шкоди та 1500 євро спільно, О.Р. та Л.Р. відшкодування видатків та витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту