Справа «Намазов проти Азербайджану» (№ 74354/13)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Лютого 2020
|
4 024
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 036, (2020)
30.01.2020

Намазов проти Азербайджану (№ 74354/13)

Заявник, Ельчин Юсіф оглу Намазов (Elchin Yusif oglu Namazov), є громадянином Азербайджану, який народився в 1978 році і проживає в Баку.

Справа стосувалася заборони йому займатися адвокатською практикою після словесної сварки з суддею.

У 2011 році заявник був захисником чоловіка, якого звинувачували в порушенні громадського порядку після участі в демонстрації опозиції. На чотирьох слуханнях в серпні того ж року заявник мав словесні сварки із суддею, який в кінцевому підсумку прийняв офіційне рішення повідомити Асоціацію адвокатів Азербайджану про порушення заявником етики.

Згідно з рішенням судді, під час допиту свідка обвинувачення заявник вимовляв різні фрази, які повинні були розцінюватися як порушення адвокатської етики. Заявнику не була надана копія рішення судді або офіційні протоколи слухань, під час яких він мав сварки з суддею.

Згодом Асоціація адвокатів встановила, що він порушив Закон про адвокатуру та адвокатську діяльність і подала заяву до суду для того, щоб заборонити йому займатися адвокатською практикою.

В грудні 2011 року суд першої інстанції видав наказ про позбавлення заявника права на адвокатську практику. Він подав апеляцію стверджуючи, серед іншого, що він не ображав суддю, а намагався захистити свого клієнта, що  Асоціація адвокатів, яка хотіла покарати його за незалежність та активізм, не перевірила його належним чином. В 2012 році апеляція та наступна касаційна скарга були відхилені.

Посилаючись по суті на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) заявник скаржився на те, що позбавлення його права на адвокатську практику було незаконним і не переслідувало законну мету.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція: 7 000 євро (моральна шкода) та 850 євро (видатки і витрати).

 

 

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту