Справа «Надтока проти Росії» №2

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

11 Листопада 2019
|
2 197
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 336 (2019)
10.10.2019

Nadtoka проти Росії (№ 2) (№ 29097/08)

Заявник, Єлена Надтока (Yelena Nadtoka), є громадянкою Росії, яка народилася в 1957 році і проживає в м. Новочеркаськ, Ростовська область (Росія). Вона журналіст.

Справа стосувалась судових рішень проти неї за наклеп після матеріалу, опублікованого в місцевій газеті, в якому стверджувалося про корупцію в мерії Новочеркаська.

У 2007 році міський голова, про якого йде мова, відкрив провадження про наклеп проти пані Nadtoka, головного редактора газети «Частная Лавочка», за інтерв’ю, яке вона опублікувала з лідером козацького руху. Міський голова скаржився на те, що твердження в статті були неправдивими та вимагав спростування деяких тверджень.

Суди, відхиляючи позовні вимоги щодо певних заяв, визнали, що інші, які стосуються неправомірного привласнення майна та порушення правил продажу земельних ділянок, заплямували честь і гідність міського голови як державної посадової особи. Суди також підкреслювали, що міський голова був «відомою людиною в місті».

Посилаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) пані Nadtoka стверджувала, що суди не встановили необхідний баланс між правом міського голови на репутацію та її журналістською свободою звітувати про питання, що становлять інтерес суспільства.

Порушення статті 10

Справедлива сатисфакція : 3000 євро (моральна шкода) та 850 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту