Справа «Мустакідіс проти Греції» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

9 Жовтня 2019
|
2 191
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий секретарем Суду
ЄСПЛ 330 (2019)
03.10.2019

Мустакідіс проти Греції (№ 58999/13)

Заявник, Димитріос Мустакідіс (Dimitrios Moustakidis), є громадянином Греції, який народився в 1956 році і  мешкає в м. Салоніки (Греція).

Справа стосувалася експропріації частини майна пана Moustakidis (земельна ділянка, завод, склад) та суми, присвоєної йому в якості компенсації.

Суди встановили остаточну суму компенсації за експропрійовану частину майна. Згодом, посилаючись на відповідне національне законодавство, пан Moustakidis намагався отримати компенсацію за неекспропрійовану частину цього майна, а також за вартість передачі його бізнесу, втрату можливостей під час переривання бізнесу та за наступну шкоду, завдану решті його майна через характер діяльності, щодо якої відбулася експропріація. Апеляційний суд та Касаційний суд відхилили його запити на підставі того, що цивільні суди не мали юрисдикції розглядати їх.

Посилаючись, зокрема, на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) пан Moustakidis скаржився на порушення його права на власність стверджуючи, що національні суди відмовилися розглядати конкретні аспекти його позову про відшкодування збитків порадивши йому подати заяву до Європейського суду з прав людини або адміністративних судів з цією метою.

Порушення статті 1 Протоколу №1

Справедлива сатисфакція: Суд постановив, що питання про застосування статті 41 (справедлива сатисфакція) Конвенції не було готове для вирішення і відклав його розгляд на більш пізню дату.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту