Справа «Мурат Акін проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

25 Жовтня 2018
|
2 391
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 332 (2018)
09.10.2018

 

Мурат Акін проти Туреччини (№ 40865/05)

Заявник, Мурат Акін, є громадянином Туреччини, який народився в 1962 році і мешкає в м. Анкара.

Справа стосувалася примусового переведення пана Акіна на іншу посаду і, як наслідок, зменшення його заробітної плати. Зокрема, пан Акін скаржився на відмову застосувати підвищення заробітної плати, передбаченої в колективній угоді, до суми його попередньої заробітної плати.

15 січня 2000 року пан Акін, який раніше працював начальником відділу спортивної лотереї Національного управління з питань молоді та спорту, був переведений на іншу посаду службовця цього ж управління. Внаслідок цього зменшилася його заробітна плата. Пан Акін подав скаргу до Суду з трудових питань м. Анкара вимагаючи компенсацію за втрату заробітної плати внаслідок його примусового переведення на іншу посаду. У квітні 2004 року Суду з трудових питань прийняв рішення частково його на користь постановивши, що якщо рівень заробітної плати, яка відповідає посаді, на яку переведений працівник, є нижчим, ніж його або її попередній рівень заробітної плати, працівник не повинен страждати від втрати заробітної плати. Тому суд виявив, що роботодавець пана Акіна повинен був виплатити йому різницю між двома ставками оплати праці для того, щоб підняти заробітну плату на новій посаді до рівня попередньої заробітної плати. Проте цей суд також виявив, що пан Акін не міг вимагати збільшення заробітної плати на посаді, яку він вже не займав протягом періоду, про який йде мова. Це рішення було підтверджене після апеляції з питань права.

Посилаючись, зокрема, на статтю 6§1, пан Акін стверджував про порушення його права на справедливий судовий розгляд.

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція : 4000 євро (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту