Справа «Mорі та Бенк проти Словаччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

28 Січня 2019
|
2 588
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 021 (2019)
22.01.2019

Mорі та Бенк проти Словаччини (заяви № 3912/15 і 7675/15)

Заявники, Марек Морі і Матуш Бенк, є громадянами Словаччини, які народилися в 1973 і 1980 роках, відповідно, і мешкають в с. Горна Кральова та м. Нітра, відповідно (обидва у Словаччині).

Справа стосувалася їх скарги на свавільне тримання під вартою та недостатню компенсацію.

У березні 2014 року Районний суд м. Нітра повернув заявників під варту до завершення судового розгляду після їх арешту за шахрайство із страхуванням. Вони подали апеляцію проти рішення про повернення під варту стверджуючи, що Районний суд не покладався на особливі факти. Обласний суд відхилив їх апеляцію і вони подали скаргу до Конституційного Суду, який у вересні 2014 року виявив порушення їх прав.

Суд постановив, зокрема, що, незважаючи на те, що звичайні суди посилалися на особливі факти, вони не змогли пояснити їх у своїх рішеннях. Суд дійшов висновку, що досудове ув’язнення заявників було засноване на свавільному рішенні, яке не мало належного і достатнього обґрунтування, і присудив їм 1000 євро кожному, відшкодування збитків. Чоловіки тим часом були звільнені з випробувальним терміном у травні 2014 року.

Посилаючись на статтю 5 §1 (с) (право на свободу та безпеку) Європейської конвенції з прав людини заявники скаржилися на те, що їх досудове ув’язнення було свавільним, а також на те, що вони не отримали достатнього відшкодування.

Порушення статті 5§1

Справедлива сатисфакція : 4 000 євро (EUR) кожному, пану Морі і  Бенк, відшкодування моральної шкоди.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту