Справа «Міхді Перінчек проти Туреччини» (прес-реліз)

Прес-реліз у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

15 Червня 2018
|
2 995
|

Справа стосувалася вбивства сина заявника поліцією та твердження, що національні органи влади не провели належного розслідування його смерті.

Прес-реліз англійською мовою можна переглянути за посиланням.

 

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 189 (2018)
29.05.2018

Міхді Перінчек проти Туреччини (№ 54915/09)

Заявник, Міхді Перінчек, є громадянином Туреччини, який народився в 1957 році і мешкає в м. Діярбакир (Туреччина).

Справа стосувалася вбивства сина пана Пернчека поліцією та його твердження, що національні органи влади не провели належного розслідування його смерті.

Син пана Перінчека, Шиар, був розстріляний працівником поліції 28 травня 2004 року під час операції, метою якої, за словами поліції, було запобігання терористичного нападу РПК. Син помер пізніше у лікарні. Суд першої інстанції виправдав начальника поліції у березні 2007 року виявивши, що він діяв для самозахисту.

Пан Перінчек, який діяв як інтервент в судовому розгляді, подав апеляцію проти виправдувального вироку і стверджував , що версія поліції була неправдивою. Він стверджував, що співробітник поліції розстріляв сина з близької відстані, а також те. що його син був без зброї. Він вказав на багато передбачуваних порушень у розслідуванні. Його апеляція була відхилена в березні 2009 року.

Посилаючись, зокрема, на статтю 2 (право на життя), пан Перінчек скаржився на те, що поліція вбила його сина незаконно, а також на те, що не було проведено жодного ефективного розслідування цього інциденту.

Порушення статті 2 (право на життя та розслідування)

Справедлива сатисфакція: 50 000 євро (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту