Справа «Мірзоян проти Вірменії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

28 Травня 2019
|
2 079
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 185 (2019)
23.05.2019

Мірзоян проти Вірменії (заява № 57129/10)

Справа стосувалася вбивства сина заявника в той час, коли він перебував на військовій службі. Заявник, Роберт Мірзоян (Robert Mirzoyan), є громадянином Вірменії, який народився в 1954 році і мешкає в селі Мармарашен (Вірменія).

Син заявника, Гегам Сергоян (Gegham Sergoyan), проходив свою обов’язкову військову службу в невизнаній Республіці Нагірний Карабах, коли йому в голову вистрелив один з його офіцерів в квітні 2007 року. Він помер не приходячи до свідомості в травні того ж року.

Офіцер, який раніше отримав догани від своїх начальників, визнав постріл і був засуджений до 15 років позбавлення волі у 2009 році. Суд першої інстанції відхилив цивільний позов про відшкодування збитків від держави, який заявник подав під час провадження, виявивши, що національне законодавство не передбачало відшкодування моральної шкоди.

Апеляції заявника як до апеляційного суду, так і до касаційного суду були безуспішними.

Він цитував, зокрема, права на відшкодування, які витікають з Конвенції, які, як він стверджував, повинні переважати над національним законодавством відповідно до статті 6 Конституції Вірменії.

Посилаючись на статтю 2 (право на життя) та статтю 13 (право на ефективний засіб судового захисту) Європейської Конвенції з прав людини заявник скаржився на те, що державні органи влади  не захистили право на життя його сина, а також на те, що його позов проти держави за завдану моральну шкоду внаслідок цієї втрати був відхилений.

Порушення статті 2

Порушення статті 13

Справедлива сатисфакція: 15 000 євро (EUR) відшкодування моральної шкоди.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту