Справа «Мілованович проти Сербії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Листопада 2019
|
2 365
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 336 (2019)
10.10.2019

Milovanović проти Сербії (№ 56065/10)

Заявник, Mirjana Milovanović, є громадянкою Сербії, яка народилася в 1964 році і мешкає в м. Белград.

Справа стосувалася відсутності в неї можливості отримати опіку над своїми дітьми незважаючи на накази суду від 2003 року на її користь.

Пані Milovanović, розлучилася зі своїм чоловіком у 2001 році забравши з собою своїх дітей. Проте в січні 2002 року колишній чоловік насильно забрав дітей. З цього часу до жовтня 2009 року заявник не мала регулярних контактів зі своїми дітьми через навмисні перешкоди її колишнього партнера, що призвело до відчуження її дітей від неї.

У лютому 2003 року вона отримала тимчасовий наказ про виключну опіку та передачу дітей протягом 24 годин і в жовтні 2005 року – остаточне рішення щодо виключної опіки із забороною контакту між колишнім чоловіком та дітьми протягом трьох місяців для того, щоб вони могли відновити свої емоційні зв’язки з нею. Жоден наказ не був виконаний. Протягом багатьох років заявник мав одиночні контакти з дітьми, які в кінцевому підсумку вказали, що вони бажають залишитися з батьком та регулярно зустрічатись із заявником. Тим часом дітям виповнилося 18 років.

Після апеляції  заявника в лютому 2009 року в травні 2012 року Конституційний суд виявив порушення права заявника на справедливий судовий розгляд щодо тривалості процедури правозастосування остаточного рішення про опіку від жовтня 2005 року.

Заявник скаржилася на те, що органи влади Сербії не вжили необхідні заходи для виконання рішення щодо опіки над дітьми, винесені на її користь, що призвело до відмови в контакті з дітьми та перешкоджання ефективного здійснення опіки та батьківських прав з 2002 року. Суд розглядав цей аспект справи відповідно до статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя).

Посилаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд протягом розумного строку) заявник також скаржився на тривалість провадження  в Конституційному суді.

Порушення статті 6§1

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція : 10 000 євро (моральна шкода) та 5300 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту