Справа «Мехді Танрікулу проти Туреччини»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Травня 2020
|
1 821
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 121, (2020)
05.05.2020

Mehdi Tanrıkulu проти Туреччини (№ 9735/12)

Заявник, Мехді Танрікулу (Mehdi Tanrıkulu), є громадянином Туреччини, який народився в 1965 році і мешкає в Стамбулі (Туреччина).

Справа стосувалась засудження пана Tanrıkulu за пропаганду терористичної організації після видання книги видавництвом, власником і редактором якої він був у відповідний час.

В 2006 році прокурор м. Стамбул звинуватив пана Tanrıkulu у злочині просування терористичної організації у зв’язку з книгою, виданою його видавництвом в жовтні 2006 року, під назвою «Роль курдського визвольного руху та РПК в імперіалістичному процесі капіталізму». Прокурор стверджував, що певні уривки книги прославляють РПК (Робітнича партія Курдистану, незаконна збройна організація ) і прагнуть отримати підтримку цієї організації.

У 2008 році Суд присяжних м. Стамбул визнав пана Tanrıkulu винним за звинуваченням та виніс вирок до позбавлення волі на один рік і шість місяців відповідно до розділу 7 (2) Закону №. 3713 про запобігання тероризму. Суд визнав, зокрема, що певні уривки книги прославляли і заохочували застосування РПК насильства та тероризму.

У 2012 році Касаційний суд відхилив апеляцію пана Tanrıkulu та підтвердив його засудження. Проте до початку відбування покарання пан Tanrıkulu скористався тимчасовим призупиненням виконання покарання на три роки згідно з Законом № 6358, який набув чинності тим часом.

Покладаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) пан Tanrıkulu скаржився на засудження у зв’язку з виданням книги його видавництвом.

Порушення статті 10

Справедлива сатисфакція: 2 000 євро (відшкодування моральної шкоди).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту