Справа «Махмуд проти Греції»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

5 Квітня 2021
|
1 268
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 099, (2021)
25.03.2021

Mehmood проти Греції (№ 77238/16)

Заявник, Цезар Махмуд Qaiser Mehmood, є громадянином Пакистану, який народився в 1973 році і мешкає в Афінах.

Справа стосувалася смерті дружини заявника у державному пологовому відділенні через декілька днів після пологів. Заявник стверджував, що це відбулося через медичну недбалість.

Дружина заявника, яка народила другу дитину 5 липня 2011 року, померла в лікарні 9 липня 2011 року. В серпні 2011 року було відкрите кримінальне провадження. Після закінчення провадження, в червні 2016 року, сторона обвинувачення дійшла висновку про відсутність непрямих доказів, які б обґрунтовували притягнення до відповідальності гінеколога, який доглядав дружину заявника в лікарні, або будь-якого іншого лікаря за звинуваченням у вбивстві. Також лікарня проводила адміністративне розслідування та в вересні 2012 року вирішила припинити справу.

Покладаючись на статтю 2 (право на життя) Європейської Конвенції з прав людини пан Mehmood стверджував, що його дружина померла через лікарську недбалість додавши, що проведене розслідування обставин її смерті виявилися неефективним.

Відсутність порушення статті 2 (право на життя)

Порушення статті 2 (розслідування)

Справедлива сатисфакція: 20 000 євро відшкодування моральної шкоди та 1 000 євро відшкодування видатків і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту