Справа «Мартинюк проти Росії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

12 Листопада 2019
|
2 740
|

З релізом мовою оригіналу можна познайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 336 (2019)
10.10.2019

Мартинюк проти Росії (№ 13764/15)

Заявник, Леонід Мартинюк (Leonid Martynyuk), є громадянином Росії, який народився в 1978 році і зараз мешкає в м. Нью-Йорк (США).

Справа стосувалася його скарги на справедливість провадження, в якому йому було пред’явлено обвинувачення в адміністративному правопорушенні.

Пан Martynyuk, політичний активіст та відео-блогер, був заарештований за підозрою у незначному хуліганстві пізно ввечері в серпні 2014 року. Через годину співробітник поліції склав протокол про адміністративне правопорушення, в якому містилися цитати іншого співробітника поліції та двох очевидців.

Заявник постав перед суддею наступного дня. Суддя заслухав заявника та його адвоката і взяв свідчення свідка від його імені. Співробітник поліції, який склав протокол, був також присутній, проте суддя відхилив запит захисту про допомогу отримати зйомку з камери спостереження на вулиці. Заявник був засуджений до 10 днів ув’язнення.

По апеляції у вересні 2014 року вирок був підтверджений під час одного дня провадження на підставі письмових свідчень та інших доказів. Заявник та його адвокат були відсутні.

Посилаючись, зокрема, на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) заявник скаржився на відсутність справедливого слухання.

Він також скаржився на те, що його права відповідно до статті 2 Протоколу № 7 (право на апеляцію в кримінальних справах) було порушене, оскільки апеляція не мала призупиняючої дії.

Порушення статті 6§1

Порушення статті 2 Протоколу № 7

Справедлива сатисфакція : 2000 євро (моральна шкода)

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту