Справа «Марія Міхалче проти Румунії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Липня 2020
|
1 899
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 197, (2020)
30.06.2020

Maria Mihalache проти Румунії (№ 68851/16)

Заявник, Maria Mihalache, є громадянкою Румунії, яка народилася в 1970 році і мешкає в с. Стража

Справа стосувалася нездатності органів влади Румунії виконати остаточне рішення на користь заявника, в якому було виявлено, що вона не була відповідальною за виплату збитків за ухилення від сплати податків, коли кримінальне провадження проти неї за контрабанду цигарок було припинене.

В 2013 році щодо заявника та її чоловіка було відкрите кримінальне провадження після того, як поліція здійснили рейд їх власності і знайшла 5 450 пачок цигарок з українськими акцизними марками в господарських спорудах.

Прокурор вирішив припинити провадження в 2014 році через відсутність доказів.

Тим часом податкові органи прийняли рішення проти заявника про відшкодування збитків, завданих ухиленням від сплати митних зборів за контрабандний товар, на суму 61 780 румунських лей (близько 13 730 євро). Згодом вони просили віддати в заставу три земельні ділянки, які належать заявникові, для виконання цього рішення.

В 2015 та 2016 роках суди на двох рівнях частково задовольнили позови заявника, в яких вона оскаржувала примусові заходи щодо неї вважаючи, що вона не могла бути зобов’язана відшкодувати збитки за ухилення від сплати податків за відсутності будь-якої кримінальної відповідальності.

Проте рішення від 2016 року на її користь до цього часу не виконане і податкові органи зберігають свою позицію, що заявник повинна сплатити борг.

Покладаючись на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) заявник скаржилася на те, що її власність не була знята з застави з одного боку, а також на те, що податкові органи повністю ігнорували рішення національних судів на її користь – з іншого.

Порушення статті 1 Протоколу № 1 – у зв’язку з невиконанням провідного рішення від 29 червня 2016 року

Справедлива сатисфакція: Суд постановив, що Румунія повинна забезпечити повне виконання провідного рішення від 29 червня 2016 року, у випадку невиконання якого вона буде повинна виплатити заявникові 14 100 євро відшкодування матеріальної шкоди. Суд далі присудив заявникові 4000 (EUR) відшкодування моральної шкоди та 1 000 євро вартості і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту