Справа «Лейла Кан проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Червня 2019
|
2 530
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 222 (2019)
18.06.2019

Лейла Кан проти Туреччини (№ 43140/08)

Заявник, пані Leyla Can, є громадянкою Туреччини, яка народилася в 1964 році і мешкає в м Мерсін (Туреччина).

Справа стосувалася заяви про заміну імен біологічних батьків усиновленої дитини  в документах про цивільний стан дитини.

У 2006 році пані Can усиновила дитину, яка народилася у вересні 1999 року. Після завершення процедури усиновлення дитина була внесена в реєстр під прізвищем пані Can. Заявникові також було дозволено змінити ім’я дитини. 7 листопада 2006 року пані Can подала заяву до Районного суду м. Тарсус для заміни імен біологічних батьків в документах про цивільний стан дитини. Вона стверджувала, що зазначення імен біологічних батьків на документах дитини, які засвідчують особу, перед її власним прізвищем могло викликати плутанину і мати негативні наслідки для дитини. Вона вимагала, щоб в документах про цивільний статус було вказане її ім’я як ім’я матері заявника, а також те, щоб ім’я біологічного батька дитини було замінене на ім’я її біологічного батька.

Районний суд відхилив заяву на підставі того, що від усиновленої дитини не відмовилися, особи її біологічних батьків були відомі, її батьківство було встановлене, а також те, що запит про внесення змін міг викликати плутанину щодо батьківства.

Наприкінці, Районний суд постановив, що заявник, яка за власним бажанням усиновила дитину, відповідно до Цивільного кодексу не могла вимагати зміним імен батька і матері.

Касаційний суд відхилив апеляційну скаргу пані Can. Заява про виправлення цього рішення також була відхилена.

Заявник в основному стверджувала про порушення її права на повагу до сімейного життя згідно зі статтею 8 Конвенції.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція: 2500 євро (моральна шкода)

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту