Справа «Кумицький та інші проти Росії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

13 Липня 2018
|
2 400
|

З оригіналом релізу англійською мовою можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 251 (2018)
10.07.2018

Кумицький та інші проти Росії (№ 66215/12)

Заявники, Олексій Кумицький, Ігор Глущенко, Сергій Волчков, Рустам Ахмадієв та Федір Миколаєв – є п’ятьма постійними жителями Росії, які народилися в 1983, 1972, 1970, 1988 та 1986 роках, відповідно.

Справа стосувалася їх скарг на провокування поліцією на кримінально караний вчинок.

Всі п’ять заявників були засуджені за різними злочинами, пов’язаними з наркотиками, а остаточні рішення національних судів були прийняті з березня 2012 року до квітня 2015 року. Вони стверджували, серед іншого, що на них чинили тиск для продажу наркотичних речовин, про які йде мова, а також про відсутність викривальної інформації.

Посилаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) заявники скаржились здебільшого на те, що вони були несправедливо засуджені за злочини, пов’язані з наркотиками, до здійснення яких їх підбурювали, а також на те, що їх твердження про провокування на кримінально караний вчинок не були належним чином розглянуті під час проваджень в національних судах.

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція : Суд постановив, що виявлення порушення складає достатню справедливу сатисфакцію стосовно будь-якої моральної шкоди, завданої заявникам.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту