Справа «Крижевічюс проти Литви» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Грудня 2018
|
1 775
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 425 (2018)
11.12.2018

Крижевічюс проти Литви (заява № 67816/14)

Заявник, Донатас Крижевічюс, є громадянином Литви, який народився у 1983 році і мешкає в м. Паланга (Литва).

Справа стосувалася зусиль органів влади Литви змусити пана Крижевічюуса надати свідчення в кримінальному провадженні, в якому його дружина мала статус “особливого свідка”, а також відсутність у нього можливості подати апеляцію до вищого суду на штраф, який виник внаслідок його відмови.

У 2012 році дружина пана Крижевічюса надала бухгалтерські послуги компанії М. від імені компанії А. Пан Крижевічюс був директором останньої компанії, а його дружина була фінансовим директором. Директор компанії М. подав скаргу до поліції, в якій він стверджував, що дружина заявника під час своєї роботи на нього незаконно перерахувала кошти від своєї комерційної діяльності іншим компаніям, в тому числі компанії A. Поліція відкрила досудове розслідування в листопаді 2013 року.

У грудні того ж року дружині заявника був наданий статус “особливого свідка”. Цей статус дозволяє прокурорам допитувати як свідків осіб, які можуть надати свідчення про свою власну можливу кримінальну діяльність.

9 квітня 2014 року пана Крижевічюса викликали як свідка. Він відмовився надати свідчення з питання дій його дружини та виплати коштів компанії А, і йому був призначений штраф. Він оскаржив цей штраф в старшого прокурора і окружного суду стверджуючи, що відповідне правове положення дозволяло членам сім’ї підозрюваного відмовитися від надання свідчень також застосовувалося до сім’ї особливих свідків, але його скарги були відхилені. Рішення окружного суду було остаточним.

Посилаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Європейської конвенції з прав людини пан Крижевічюс скаржився на те, що органи влади порушили його право на сімейне життя вимагаючи від нього свідчень проти його дружини.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція : 357 євро (євро) (матеріальна шкода), 3000 євро (моральна шкода) та 605 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту