Справа «Крістіан Кетелін Унгуряну проти Румунії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Вересня 2018
|
2 958
|

З текстом документу мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 291 (2018)
04.09.2018

Крістіан Кетелін Унгуряну проти Румунії (№ 6221/14)

Заявник, Крістіан Кетелін Унгуряну, є громадянином Румунії, який народився в 1972 році і мешкає в м. Плоєшті (Румунія).

Справа стосувалася відмови національних судів прийняти рішення щодо права заявника на відвідування його сина під час шлюборозлучного процесу.

У вересні 2012 року дружина пана Унгуряну подала заяву про розірвання шлюбу та призначення їй опіки над їх сином 2006 року народження. Через місяць вона з дитиною переїхала. У листопаді 2012 року пан Унгуряну звернувся із запитом про тимчасовий наказ суду для призначення опіки або визначення його прав на відвідування його сина під час шлюборозлучного процесу.

Суди відмовили йому в призначенні опіки і вказали, що законодавство не дозволяло приймати рішення щодо права на доступ під час шлюборозлучного процесу. Остаточне рішення було прийняте в травні 2013 року.

Шлюборозлучний процес закінчився в листопаді 2016 року, який викликав наказ стосовно того, що дитина повинна жити з його матір’ю і надання пану Унгуряну графіка відвідування. Дитина повернулася до заявника у лютому 2018 року після того, як мати вирішила переїхати в місто.

Посилаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Європейської конвенції пан Унгуряну скаржився, зокрема, на відсутність можливості отримати рішення щодо прав на відвідування під час шлюборозлучного процесу.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція : 8000 євро (моральна шкода) та 2,380 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту