Справа «Кребз проти Німеччини»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

18 Березня 2020
|
2 528
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 069, (2020)
20.02.2020

Krebs проти Німеччини (№ 68556/13)

Заявник, Reiner Krebs, є громадянином Німеччини 1979 року народження.

Справа стосувалась його скарги на те, що суд, який розглядав його апеляцію на вирок в одній справі, визнав його винним в злочинах в наступному кримінальному провадженні, яке тривало.

В серпні 2010 року пан Krebs був визнаний винним в шахрайстві та підробці документів після замовлення документів та послуги через Інтернет під фальшивим іменем та використання даних чужого банківського рахунку для їх оплати. Йому був винесений вирок до тюремного ув’язнення на 10 місяців без можливості умовного звільнення.

По апеляції на вирок окружний суд м. Вайден провів слухання. Під час одного з них суд заслухав свідчення співробітника поліції, який розслідував нові звинувачення в шахрайстві проти заявника, яке, як стверджувалося, було скоєне після його першого вироку.

Апеляційний суд підтримав вирок до 10 місяців ув’язнення без можливості умовного звільнення вказавши, зокрема, що він був переконаний в провині пана Krebs  в наступних злочинах, які розслідувала поліція.

Пан Krebs подав апеляцію з питань права стверджуючи, що окружний суд порушив його право на презумпцію невинуватості. Його апеляція була безуспішною, як і скарга на відмову у праві бути заслуханим. Він був засуджений в серпні 2012 року за наступними звинуваченнями в шахрайстві та підробці документів і отримав загальний вирок до одного року та шести місяців позбавлення волі за обидві групи злочинів.

В липні 2013 року Федеральний конституційний суд відмовився розглядати скаргу заявника на його початковий вирок до 10 місяців ув’язнення.

Покладаючи, зокрема, на статтю 6§2 (презумпція невинуватості) заявник скаржився на заяви окружного суду про його провину в наступних злочинах шахрайства.

Порушення статті 6§2

Справедлива сатисфакція: 5 000 євро відшкодування моральної шкоди та 3 750 євро відшкодування видатків і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту