Справа «Коваленко проти Молдови»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

13 Липня 2020
|
1 763
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 173, (2020)
16.06.2020

Covalenco проти Республіки Молдова (заява № 72164/14)

Заявник, Думітру Коваленко (Dumitru Covalenco), є громадянином Молдови, який народився в 1983 році та мешкає в м. Кишинів.

Справа стосувалася скасування Верховним судом двох рішень нижчих судів на користь заявника у суперечці зі страховою компанією після дорожньо-транспортної пригоди.

В 2009 році автомобіль заявника був сильно пошкоджений, коли його дружина потрапила в дорожньо-транспортну пригоду під час керування ним. Заявник написав багато листів до своєї страхової компанії з проханням виплатити страхове відшкодування, але безрезультатно.

Він подав цивільний позов проти страхової компанії в 2012 році. Суди прийняли рішення на його користь в першій та другій інстанціях зобов’язавши компанію виплатити повну вартість автомобіля.

Проте в 2014 році Верховний Суд скасував рішення нижчих судів та відхилив позов заявника постановивши, зокрема, що страховий поліс не охоплював керування автомобілем його дружиною. Він також прийняв аргумент страхової компанії, що вона не мала доступу до пошкодженого автомобіля. Він не відповів на зустрічний аргумент заявника, що автомобіль знаходився у володінні компанії та був оцінений експертом, призначеним ним.

Покладаючись, зокрема, на статтю 6 §1 (право на справедливий судовий розгляд) Європейської Конвенції з прав людини пан Covalenco скаржився на те, що Верховний Суд розглянув апеляцію з питань права без участі сторін, а також на те, що абсолютно нові аргументи, які не були предметом дискусій в нижчих судах, склали основу для прийняття цього рішення.

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція: 3 500 євро (моральна шкода) та 1 500 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту