Справа «Котьонок проти Росії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Березня 2021
|
1 116
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 098, (2021)
23. 03.2021

Kotenok проти Росії (заява № 50636/11)

Заявники, Galina Kotenok, Irina Kotenok і Andrey Kotenok, є громадянами Росії, які народилися в 1965, 1991 і 1988 році, відповідно. Вони мешкають в м. Набережні Челни, Республіка Татарстан (Росія).

Справа стосувалася смерті близького родича заявників у камері в відділку поліції.

В березні 2009 року В.К., колишній чоловік першої заявниці та батько двох інших заявників, спричинив скандал вдома перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння. Другий заявник викликав поліцію, яка забрала В. К. в відділок поліції, де його помістили в камеру для тримання адміністративних правопорушників. Через півгодини його знайшли мертвим на підлозі з резинкою з штанів, зав’язаною на шиї.

Органи влади провели розслідування, яке призвело до скасування рішення в березні 2011 року.

Вони вважали, що у них немає інформації, яка б свідчила про будь-які злочини вбивства, насилля або підбурювання до самогубства. Заявники також подали цивільний позов вимагаючи відшкодування моральної шкоди, яку, як стверджувалося, вони зазнали. Позов був відхилений в червні 2010 року як явно необґрунтований.

Покладаючись на статтю 2 (право на життя) Європейської Конвенції з прав людини заявники стверджували, що органи влади не вжили всі необхідні заходи для захисту життя В.К. та а також те, що розслідування, проведене після його смерті, було неефективним.

Відсутність порушення статті 2

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту