Справа «Колесникова проти Росії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

17 Березня 2021
|
1 330
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 073, (2021)
02. 03.2021

Kolesnikova проти Росії (№ 45202/14)

Заявниця, Ольга Кіндратівна Колесникова (Olga Kondratyevna Kolesnikova), є громадянкою Росії, яка народилася в 1958 році і мешкає м. Архангельськ (Росія).

Справа стосувалася передбачуваного порушення права заявниці на презумпцію невинуватості у зв’язку з обґрунтуванням рішення, винесеного слідчими органами, та передбачуваної відсутності неупередженості суду, в якому заявниця оскаржувала це рішення.

У рішенні від 5 травня 2012 року слідчі органи вирішили не відкривати кримінальне розслідування проти заявниці на підставі того, що переслідування злочину було погашене давністю. 27 грудня 2012 року міський суд м. Нар’ян-Мар відхилив апеляцію заявниці на рішення.

8 квітня 2013 року суд Ненецького автономного округу Архангельської області підтримав це рішення в апеляційному порядку.

Покладаючись, зокрема, на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції заявниця скаржилася на відсутність незалежності і неупередженості Окружного суду.

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція: Пані Kolesnikova не подала вимоги справедливої сатисфакції матеріальної і моральної шкоди. Суд присудив їй 1500 євро відшкодування видатків і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту