Справа «Кіслов проти Росії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Липня 2019
|
2 449
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 254 (2019)
09.07.2019

Кіслов проти Росії (№ 3598/10)

Заявник, Владімір Кіслов, є громадянином Республіки Білорусь, який народився в 1974 році. Його теперішнє місцезнаходження невідоме, але, ймовірно, він знаходиться в Росії.

Справа стосувалася скарги заявника на провадження у Росії щодо його екстрадиції в Білорусь.

В грудні 2005 року суд Республіки Білорусь визнав пана Kislov винним в отриманні хабаря в обмін на прийняття ним сприятливого рішення як співробітника Мінського районного відділення державного підприємства і він був засуджений до семи років ув’язнення у в’язниці суворого режиму. Він стверджував, що провадження було відкрите проти нього у відповідь на обвинувачення його начальника в компанії в різній корупційній діяльності, а також те, що справа була сфабрикована.

Заявник прибув в Росію в березні 2005 року. Він повідомив, що він залишив Білорусь у зв’язку з переслідуванням та залякуванням національних органів влади.

В липні 2009 року він був заарештований в Росії, а в жовтні 2009 року Генеральна прокуратура схвалила його екстрадицію в Білорусь. Він подав апеляцію стверджуючи, зокрема, що органи влади Росії не оцінили необхідність відмови в екстрадиції як заснованої на виконанні вироку, який був винесений без мінімальних гарантій справедливого судового розгляду.

На слуханнях його адвокат стверджував, що він міг зіткнутися з жорстоким поводженням, забороненим статтею 3 Конвенції. Суди Росії підтримали наказ про екстрадицію. Заявник почав переховуватися, але станом на березень 2016 року він, ймовірно, все ще знаходився в Росії.

В липні 2010 року суди Республіки Білорусь зменшили термін його покарання до чотирьох років відповідно до законодавчих змін, які відбулися згодом. Запити до Верховного суду Республіки Білорусь про наступні перегляди були відхилені.

Заявник подавав різні скарги, зокрема, відповідно до статті 5 (право на свободу та безпеку) на його затримання в Росії для очікування екстрадиції з 16 серпня до 13 листопада 2009 року.

Порушення статті 5§1

Порушення статті 5§4

Порушення статті 5§5

Тимчасовий захід (Правило 39 Регламенту Суду) – не висилати пана Kislov в Білорусь – скасований.

Справедлива сатисфакція : 10 000 євро відшкодування моральної шкоди.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту