Справа «Килиджи проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

10 Грудня 2018
|
2 471
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 406 (2018)
27.11.2018

Килиджи проти Туреччини (№ 32738/11)

Заявник, Кадрі Килиджи, є громадянином Туреччини, який народився в 1962 році і мешкає в м. Стамбул (Туреччина).

Він є членом профспілки Tüm Bel-Sen, яка була заснована в 1990 році державними службовцями з різних місцевих органів влади.

Справа стосувалася демонстрації, внаслідок якої пан Килиджи був поранений після пострілу гумовими кулями поліцією під час розгону демонстрантів.

У березні 2009 року зібралось близько 200 членів різних професійних спілок, в тому числі профспілка пана Килиджи зібралися в районі Бейоглу (Стамбул) і почали рухатися в напрямку Галіч, сусіднього району, в якому проводився 5-й Всесвітній водний Форум, для того, щоб висловити, за допомогою заяв в пресі, своє незгоду з комерціалізацією та приватизацією води.

Поліція попросила осіб, які брали участь у прогулянках до Галіча, не продовжувати, а натомість зробити свої заяви в районі Бейоглу для того, щоб не порушувати рух. За словами пана Килиджи демонстранти зробили свої заяви, і, коли вони розходилися, поліція насильно втрутилася. Під час втручання пан Килиджи був поранений гумовою кулею. Згідно зі звітами поліції про інцидент, коли демонстранти розходилися, певні особи заблокували маршрути і попрямували в місце проведення форуму; деякі з них кидали об’єкти в членів підрозділу поліції швидкого реагування. Знову, згідно зі звітами поліції, члени команди швидкого реагування спочатку реагували захищаючи себе щитами, а потім використали водомети.

Наступного дня після інциденту пан Килиджи подав скаргу державному прокурору району Бейоглу. Він зазначив, що відразу після того, як демонстранти зачитали свої заяви, поліція напала на них з кийками, обприскувала їх сльозоточивим газом і стріляла гумовими кулями у них. Він стверджував, що в його спину потрапила одна з куль і він вдихнув сльозоточивий газ. Того ж дня пана Килиджи оглянули в Інституті судово-медичної медицини району Бейоглу. НА його спині були виявлені почервоніння та синці, в також було зазначено, що поранення можливо було лікувати наданням звичайної медичної допомоги. В серпні 2010 прокурор вирішив припинити провадження. У листопаді 2010 року Суд присяжних району Бакиркьой відхилив апеляцію, подану паном Килиджи.

Посилаючись, зокрема, на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) пан Килиджи скаржився на непропорційне та необґрунтоване застосування сили співробітниками поліції та відсутність ефективного розслідування. Він також скаржився на той факт, що він був поранений гумовою кулею та вдихнув сльозоточивий газ. Наприкінці він стверджував, що поліція била демонстрантів кийками.

Порушення статті 3

Справедлива сатисфакція: 5000 євро (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту