Справа «Кескін проти Нідерландів»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Січня 2021
|
1 258
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 019, (2021)
19.01.2021

Keskin проти Нідерландів (№ 2205/16)

Заявник, Вахап Кескін (Vahap Keskin), має подвійне громадянство Туреччини та Нідерландів, який народився в 1972 році і мешкає в м. Генгело (Нідерланди).

Справа стосувалася кримінального провадження проти заявника, в якому йому не дозволяли провести перехресний допит свідків.

30 липня 2013 року заявника заочно засудили за шахрайство, вчинене через компанію на основі, серед іншого, показань шести свідків. Він був засуджений до дев’яти місяців позбавлення волі, яке було частково призупинене, та зобов’язали сплатити 59 300,42 євро відшкодування збитків.

Він подав апеляцію стверджуючи, що не керував шахрайством вимагаючи перехресного допиту шести свідків, зазначених вище разом із сьомим свідком, який також зробив заяви проти нього.  Незважаючи на підтримку сторони обвинувачення запит про перехресний допит був відхилений Апеляційним судом м. Арнем-Леуварден, який вказав, що інтереси заявника були необґрунтованими.

Його засудження та наказ про відшкодування збитків були підтримані, але суд зменшив вирок до ув’язнення до шести місяців.

8 вересня 2015 року касаційну скаргу заявника, який стверджував про нездатність забезпечити справедливий судовий розгляд, Верховний Суд визнав неприйнятною.

Покладаючись на статтю 6 § 1 та 3 (d) (право на справедливий судовий розгляд) Європейської конвенції з прав людини заявник скаржився на відмову у справедливому судовому розгляді через його нездатність поставити запитання свідкам.

Порушення статті 6§1 та 3 (d)

Справедлива сатисфакція: Суд постановив, що  виявлення порушення складало достатню справедливу сатисфакцію щодо моральної шкоди, завданої пану Keskin, а також те, що держава-відповідач повинна виплатити йому 692,65  євро (EUR)  відшкодування видатків і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту