Справа «Кереселідзе проти Грузії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

1 Квітня 2019
|
2 420
|

З документом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 109 (2019)
28.03.2019

Кереселідзе проти Грузії (заява № 39718/09)

Заявник, Іраклій Кереселідзе, є громадянином Грузії, який народився в 1975 році. Його скарга стосувалася способу, у який була розрахована дата початку винесеного йому вироку за сукупністю злочинів.

У березні 2002 року відбуваючи покарання до 20 років ув’язнення за подвійне вбивство за обтяжуючих обставин він намагався втекти.

Після ряду рішень у квітні 2006 року він був визнаний винним в спробі втечі. Його невиконаний вирок за вбивство був доданий до нового вироку, наслідком чого став вирок за сукупністю злочинів до 13 років і шести місяців з датою початку березня 2002 року, а саме датою, коли він скоїв другий злочин. У 2008 році під час провадження щодо його другого засудження в апеляційному суді Верховний суд підтвердив дату початку вироку за сукупністю злочинів як частину свого рішення про зменшення тривалості його першого покарання за подвійне вбивство за обтяжуючих обставин. Цей термін відбування покарання повинен був закінчитися у вересні 2010 року.

Проте, у квітні 2009 року, після внесення змін до законодавства, Апеляційний суд відповідно до письмової процедури виправив дату початку вироку за сукупністю злочинів на квітень 2006 року, тобто дату винесення вироку за другий злочин. Верховний суд підтримав це рішення стверджуючи, що термін відбування покарання пана Kereselidze повинен був закінчитися в квітні 2013 року. Пану Kereselidze стало відомо про зміну, про яку йде мова, після того, як Верховний суд прийняв остаточне рішення.

Згодом він звернувся з проханням виправити рішення Верховного Суду і подав проміжну апеляцію з питань права стверджуючи, що зміна дати початку його вироку за сукупністю злочинів не мала правової основи і значно вплинула на тривалість його вироку до ув’язнення. Обидва оскарження були безуспішними.

У січні 2013 року йому була надана амністія і він був звільнений з в’язниці до закінчення терміну його ув’язнення.

Посилаючись на статтю 5§1 (право на свободу та безпеку) Європейської конвенції з прав людини пан Kereselidze скаржився на те, що рішення про виправлення дати початку його вироку за сукупністю злочинів неправомірно продовжило тюремне ув’язнення понад вересень 2010 року і зробило його тримання під вартою незаконним. Він також стверджував, зокрема, відповідно до статті 6 §1 (доступ до суду), що йому не була надана можливість зробити усну або письмову заяву щодо процедури внесення виправлень незважаючи на значний вплив зміни дати початку на тривалість його вироку до ув’язнення.

Відсутність порушення статті 5§1

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція: 1500 євро (EUR) відшкодування моральної шкоди та 2370 євро відшкодування видатків та витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту