Справа «Кемаль Джетін проти Туреччини»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

30 Червня 2020
|
1 852
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 139, (2020)
26.05.2020

Kemal Çetin проти Туреччини (№ 3704/13)

Заявник, Кемаль Джетін (Kemal Çetin), є громадянином Туреччини, який народився в 1964 році і мешкає в м. Муш (Туреччина).

Справа стосувалася кримінального провадження, яке призвело до засудження пана Çetin на підставі того, що він організував демонстрацію під час свята Навруз, під час якої учасники махали плакатами та викрикували гасла, які не були дозволені органами влади.

В березні 2007 року комітет із семи осіб, зокрема пан Çetin, повідомив органи влади про їх намір організувати урочистості в містечку Малазгірт (Туреччина) з нагоди Дня Навруз.

В день події урядовому уповноваженому було доручено контролювати спокійне проведення демонстрації. В своєму звіті уповноважений вказав, що події розпочалися раніше часу, зазначеного в попередній декларації, а також те, що натовп скандував такі гасла як «Слава президенту Апо»; «Політичні в’язні – наша гордість»; «Салют, салют, тисяча салютів Імралі»; «Нехай ламаються руки, які піднімаються проти Оджалана» . Він також повідомив, що учасники тримали плакати з написом «Слава президенту Апо». Демонстрація закінчилася без інцидентів.

В квітні 2007 року прокуратура звинуватила пана Çetin та інших шести членів оргкомітету в нездатності не допустити початку демонстрації до оголошеного часу та використання несанкціонованих гасел та плакатів (Закон № 2911 про громадські зібрання та демонстрації).

В вересні 2008 року Кримінальний суд визнав пана Çetin та ще шести членів комітету винними в організації незаконної демонстрації. Вони були засуджені до одного року та трьох місяців позбавлення волі. Пан Çetin не отримав умовного вироку, оскільки його злочинне минуле вказувало на те, що він вже був об’єктом 19 кримінальних розслідувань і переслідування в судовому порядку. В травні 2012 року Касаційний суд підтвердив це рішення.

В липні 2012 року після набуття чинності Закону № 6352 Кримінальний суд призупинив виконання вироку пана Çetin призначивши йому випробувальний термін в три роки.

Покладаючись, зокрема, на статтю 11 (свобода зібрань та об’єднань) пан Çetin скаржився на засудження його в кримінальному порядку стверджуючи, що воно було непропорційним.

Порушення статті 11

Справедлива сатисфакція: 1 500 євро (відшкодування моральної шкоди)

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту