Справа «Кантарагіу проти Молдови»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

2 Квітня 2020
|
1 906
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 098, (2020)
24.03.2020

Cantaragiu проти Республіки Молдова (заява № 13013/11)

Заявник, Василе Кантарагіу (Vasile Cantaragiu),є громадянином Молдови, який народився в 1986 році і, згідно з останньою доступною інформацією, знаходився під вартою в м. Кагул.

Справа стосувалася його скарг на жорстоке поводження з ним і з його братом під час тримання під вартою, що призвело до смерті брата.

Пан Cantaragiuта його брат були заарештовані за підозрою у вбивстві в квітні 2005 року та поміщені в СІЗО. Їх батько також згодом був заарештований за тим самим звинуваченням.

Пан Cantaragiuбув доставлений в лікарню в листопаді 2005 року, а згодом  він поскаржився на жорстоке поводження поліції. Прокуратура припинила кримінальне розслідування його тверджень в 2007 році виявивши, що не було скоєно жодного правопорушення.

Брат пана Cantaragiu, віком 21 рік, колишній чемпіон з дзюдо серед юніорів, 30 жовтня 2005 року поскаржився співробітникам в’язниці на біль в животі та головні болі. Він помер у лікарні 3 листопада.

Прокуратура відкрила кримінальне розслідування, але призупинила його у вересні 2008 року встановивши, що було неможливо визначити причину розриву дванадцятипалої кишки. Скарги пана Cantaragiuі його батька на рішення прокурора були відхилені.

В лютому 2008 року  суди, в тому числі Верховний Суд, визнали пана Cantaragiuта його батька винними у вбивстві. Брат також був визнаний винним, але провадження проти нього було припинене. В грудні 2010 року Верховний Суд скасував вирок виявивши, що ці троє чоловіків зазнали жорстокого поводження під час їх тримання під вартою.

Після нового розгляду суди знову визнали чоловіків винними, постанови яких підтримав Верховний Суд в квітні 2013 року. Проте він визнав доведеним, що заявник, його брат та батько зазнали жорстокого поводження, що не було проведено ефективного розслідування цього питання, а також те, що в провадженні проти них було неможливо покладатися на їх самообвинувачувальні заяви.

Посилаючись, зокрема, на статтю 2(право на життя)  та статтю 3 (заборона нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) Європейської Конвенції з прав людини пан Cantaragiu скаржився на жорстоке поводження з його братом та його смерть під час ув’язнення, а також на наступне неефективне розслідування.

Порушення статті 2(право на життя)

Порушення статті 2(розслідування)

Порушення статті 3(жорстоке поводження) щодо заявника

Порушення статті 3(розслідування)  щодо заявника

Справедлива сатисфакція:40 000 євро (моральна шкода) , та 650 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту