Справа «Кандаракіс проти Греції»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова, доцента кафедри цивільного права № 1 Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Віктора Янишена, доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітраного університету ім. акад. С. Дем’янчука Олени Дроздової, Яни Токар та Богдана Трофімова.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

6 Серпня 2020
|
2 215
|

ПЕРША СЕКЦІЯ

Справа Кандаракіс проти Греції

(KANDARAKIS v. GREECE)

(Заява № 48345/12 та 2 інших)

РІШЕННЯ

Ст. 6 § 1 (цивільний аспект) • Доступ до суду •Відмова у праві звернення до суду практикуючим адвокатам, які подали позови про передання адвокатської винагороди, щодо виплати якої було ухвалено рішення в межах справ щодо експропріації, на користь колегії адвокатів, в якій вони були зареєстровані. Відсутність чіткої, практичної та ефективної можливості заявити вимоги •Втрата статусу потерпілого після остаточної виплати винагороди колегією адвокатів. Непропорційне обмеження

Офіційне цитування: CASE of KANDARAKIS v. GREECE (аpplication no. 36093/13). Офіційний текст англійською мовою тут.

СТРАСБУРГ

11 червня 2020

Це рішення стане остаточним у відповідності до п. 2 статті 44 Конвенції. Рішення може підлягати редакційним виправленням.

У справі Кандаракіс проти Греції,

Європейський суд з прав людини (перша секція), засідаючи у складі палати, яка складається з:

Ксенія Турковіч (Ksenija Turković), Голова,
Кшиштоф Войтичек (Krzysztof Wojtyczek),
Лінос-Александр Сіціліанос (Linos-Alexandre Sicilianos),
Алеш Пейчал (Aleš Pejchal),
Пере Пастор Віланова (Pere Pastor Vilanova),
Йован Ілієвскі (Jovan Ilievski),
Рафаель Сабато (Raffaele Sabato), судді,
та Рената Дегенер (Renata Degener), Заступник секретаря секції,

Враховуючи:

  • заяви (№ 48345/1248348/12 та 67463/12) проти Грецької Республіки, поданої до Суду відповідно до статті 34 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (“Конвенції”) двома громадянами Греції, паном Александром Кандаракісом (Alexandros Kandarakis) та паном Міхаелем Кандаракісом (Michail Kandarakis) (“заявники”), 18 липня 2012 року;
  • рішення повідомити грецький уряд  (“Уряд”) про скарги відповідно до статті 6 та статті 1 Протоколу № 1 до Конвенції;
  • зауваження сторін;
  • після обговорення за зачиненими 19 травня 2020,

постановляє таке рішення, що було ухвалено у той же день:

Вступ

  1. Заявники – адвокати, зареєстровані в Афінській колегії адвокатів. Після представлення кількох клієнтів у трьох групах провадження щодо експропріації, на користь цих клієнтів була стягнута певна сума судових витрат, яка включала і адвокатську винагороду. Відповідно до національного законодавства ця сума була внесена до Фонду депозитних вкладень та позик (Ταμείο παρακαταθηκών και Δανείων) на користь адвокатської колегії, в якій були зареєстровані представники особи, майно якої було експропрійоване. Згідно із законодавством, такі гроші повинні бути внесені до Фонду депозитних вкладень та позик, щоб відповідна колегія адвокатів змогла отримати ці гроші та, утримуючи для себе відсоток, передбачений законом, – передати решту відповідному адвокату. Заявники скаржилися згідно зі статтями 6 Конвенції та 1 протоколу № 1 до Конвенції щодо судових рішень, ухвалених національними судами, які відхиляли їхні заяви, щоб передати кошти Афінській асоціації адвокатів, вважаючи, що лише відповідна колегія адвокатів може безпосередньо ініціювати провадження у справі про отримання цієї суми та вказуючи, що заявники могли подати лише суброгаційний позов.
Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту