Справа «Кабрал проти Нідерландів» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

4 Вересня 2018
|
3 373
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 280 (2018)
28.08.2018

Кабрал проти Нідерландів (№ 37617/10)

Заявник, Евклідс Кабрал, є громадянином Нідерландів, який народився 1987 року і мешкає в м. Роттердам (Нідерланди).

Справа стосувалася скарги заявника на те, що він був притягнутий до судової відповідальності і засуджений за пограбування супермаркету не маючи можливості допитати головного свідка.

Пан Кабрал був засуджений у серпні 2006 року, серед інших злочинів, за збройне пограбування супермаркету. Головним елементом доказів для засудження було свідчення співучасника, який також обвинувачував пан Кабрала. Співучасник згодом відкликав свою заяву, але йому не повірив суд.

Посилаючись на власний привілей ненадання свідчень проти себе співучасник відмовився відповідати на будь-яке питання, поставлене захистом у апеляційному провадженні, яке закінчилося в березні 2008 року підтвердженням рішення суду першої інстанції. Верховний Суд відхилив апеляцію заявника з питань права у січні 2010 року.

Посилаючись на статтю 6 § 1 і 3 (d) (право на справедливий судовий розгляд та право на присутність та допит свідків) пан Кабрал скаржився на те, що він був засуджений “виключно або в значній мірі” на основі заяв, зроблених в поліції свідком, якому було дозволено відмовитися надавати свідчення відповідно до перехресного допиту захистом.

Порушення статті 6§1 та 3 (d)

Справедлива сатисфакція: Суд дійшов висновку, що виявлення порушення складало достатню справедливу сатисфакцію у зв’язку з моральною шкодою, завданою пану Кабралу. Суд присудив йому 94 євро відшкодування видатків і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту