Справа «J.A. проти Швейцарії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Січня 2021
|
475
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитись за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 383, (2020)
22. 12.2020

J.A. проти Швейцарії (№ 6325/15)

Заявник, пан J.A., є громадянином Іспанії, який народився в 1968 році та мешкає в муніципалітеті Гандія (Іспанія).

Справа стосувалася скасування дозволу на проживання заявника після засудження в кримінальному порядку незважаючи на те, що він народився і все життя прожив у Швейцарії.

Заявник мав дозвіл на проживання з народження. В 1991 році у нього народився син, а в 2003 році він одружився з громадянкою Білорусі.

В 2009 році заявник був визнаний винним в численних статевих злочинах, пов’язаних з неповнолітньою дочкою його позашлюбної партнерки. В січні 2014 року Міграційне управління скасувало дозвіл на проживання заявника внаслідок  «ігнорування ним [фундаментальних] норм і масового порушення важливих правових інтересів» та повторного скоєння злочинів. Воно звернуло увагу на його зв’язки з Іспанією та вільне володіння іспанською мовою. Воно особливо цитувало загальний інтерес у підтримці громадської безпеки. Це рішення та підстави були підтримані компетентним адміністративним судом. Він зазначив, що його дружина могла не їхати до нього в Іспанію.

В 2015 році Федеральний верховний суд відхилив апеляцію заявника. Він постановив, що суд нижчої інстанції встановив правильний баланс між інтересами заявника та інтересом суспільства і вказав, що право на повагу до приватного життя не є абсолютним.

28 лютого заявник поїхав із Швейцарії в Іспанію. Його дружина залишилася.

В Суді заявник скаржився на те, що скасування дозволу на проживання порушило його право на повагу до приватного та сімейного життя відповідно до статті 8.

Відсутність порушення статті 8

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту