Справа “Ішак Саглам проти Туреччини” (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

2 Серпня 2018
|
3 236
|

З оригіналом релізу англійською мовою можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 251 (2018)
10.07.2018

Ішак Саглам проти Туреччини (№ 22963/08)

Заявник, Ішак Саглам, є громадянином Туреччини, який народився в 1966 році і мешкає в м. Діярбакир (Туреччина).

Справа стосувалася кримінального провадження, відкритого проти нього за членство в “Хезболла”. Адвокат, який практикує в м. Діярбакир, пан Саглам був допитаний органами прокуратури в квітні 2000 року за підозрою в членстві в незаконній організації “Хезболла”. Його згодом заарештували і взяли під варту для очікування судового розгляду.

В кінцевому підсумку він був визнаний винним у квітні 2006 року і засуджений до шести років і трьох місяців ув’язнення. Під час його засудження суди покладалися на інформацію, отриману з комп’ютерного диска, знайденого силами безпеки в будинку, який належить “Хезболла”,  та письмові заяви інших передбачуваних членів групи. Останні стверджували, що пан Саглам був вербувальником для «Хезболла», викладав курси новим членам і відповідав за певні групи.

Пан Саглам подав апеляцію стверджуючи, що суд першої інстанції не заслухав докази двох свідків проти нього і не надав йому можливості поставити їм питання незважаючи на його прохання. Проте рішення було підтверджене Касаційним судом у листопаді 2007 року.

Посилаючись, зокрема, на статтю 6§ 1 та 3 (d) (право на справедливий судовий розгляд, право бути присутнім і допитати свідків) пан Саглам подав ряд скарг на кримінальне провадження стверджуючи, що воно було занадто довгим та несправедливим, оскільки йому не надавали юридичну допомогу під час його допиту, не міг провести перехресний допит свідків проти нього під час судового розгляду і не мав доступу до інших обвинувальних доказів проти нього, а саме до комп’ютерного диска.

Порушення статті 6§1 (тривалість кримінального провадження)

Порушення статті 6 §1 та 3 (d)

Справедлива сатисфакція : 5000 євро (моральна шкода) та 1500 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту