Справа «Ілля Ляпін проти Росії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

20 Липня 2020
|
3 932
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 197, (2020)
30.06.2020

Ilya Lyapin проти Росії (№ 70879/11)

Заявник, Ілля Вікторович Ляпін (Ilya Viktorovich Lyapin), є громадянином Росії, який народився в 1980 році і мешкає в м. Архангельськ

Справа стосувалася позбавлення заявника батьківських прав на його сина.

В травні 2011 року районний суд позбавив заявника батьківських прав на його сина В., 2001 року народження. Суд встановив, що він не мешкав з V. з квітня 2003 року, коли розлучився з колишньою дружиною, пані А.К.; що він не брав участі у вихованні сина з 2004 року; а також те, що він лише зрідка надавав хлопчику фінансову підтримку.

Далі суд дійшов висновку, що сімейні зв’язки між заявником та В. були втрачені, а також те, що хлопець вважав третю особу, пана М.К., нового чоловіка його колишньої дружини, своїм батьком. За цих обставин суд встановив, що в найкращих інтересах V. було позбавлення заявника його батьківських прав на сина і залишення хлопчика під повною опікою А.К.

Заявник подав апеляцію на судове рішення, але в червні 2011 року обласний суд м. Архангельськ підтримав рішення суду першої інстанції. Спроби заявника переглянути судові рішення відповідно до процедури в порядку нагляду були безуспішними.

Покладаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) заявник скаржився на свавільне позбавлення батьківських прав на його сина.

Відсутність порушення статті 8

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту