Справа «Гюлканат проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Липня 2019
|
2 398
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 254 (2019)
09.07.2019

Гюлканат проти Туреччини (№ 38176/08)

Заявник, Асур Гюлканат (Aşur Gülkanat), є громадянином Туреччини, який народився в 1961 році і мешкає в Стамбулі (Туреччина).

Справа стосувалася тверджень про жорстоке поводження співробітників поліції.

Близько 10 години ранку 9 серпня 1999 року три співробітники поліції прийшли до дому пана Gülkanat і попросили його піти з ним в відділок поліції. За словами пана Gülkanat співробітники поліції зупинили автомобіль в лісистій місцевості і один з них образив його звинувативши пана Gülkanat в переслідуванні його невістки.

Потім три співробітники поліції побили його до того, як відвезти в відділок поліції.

Коли він прибув в відділок поліції, пан Gülkanat, як повідомляється, скаржився відповідальному старшому офіцеру на те, що його побили і попросив його організувати медичне обстеження. Офіцер відхилив його запит. Пан Gülkanat був звільнений близько опівдні без складання протоколу під час перебування у відділку поліції. Згодом він звернувся до прокуратури для того, щоб подати обвинувачення у скоєнні кримінального правопорушення та пройшов медичне обстеження. Лікар видав йому довідку про тимчасову непрацездатність протягом п’яти днів зазначивши, що в нього були тілесні ушкодження. Через декілька днів прокурор звинуватив трьох співробітників поліції в зловживанні повноваженнями і жорстокому поводженні і звинуватив старшого офіцера в неналежному здійсненні професійних обов’язків.

У лютому 2001 року співробітники  поліції були засуджені до трьох місяців позбавлення волі, яке було замінене на умовний штраф. Проте рішення було скасоване Касаційним судом. У липні 2003 року співробітники поліції знову були визнані винними Районним судом і Касаційний суд знову скасував це рішення. У березні 2006 року вони втретє були засуджені, але у квітні 2008 року Касаційний суд постановив, що провадження було погашене давністю.

Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) пан Gülkanat скаржився на жорстоке поводження співробітників поліції та тривалість провадження, відкритого проти них за жорстоке поводження.

Він стверджував, зокрема, що співробітники поліції користувалися повним імунітетом від переслідування у зв’язку з застосуванням терміном позовної давності.

Порушення статті 3 (нелюдське та таке, що принижує гідність, поводження).

Порушення статті 3 (розслідування)

Справедлива сатисфакція – 5000 євро відшкодування моральної шкоди

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту