Справа «Гружич проти Сербії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Вересня 2018
|
2 812
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 280 (2018)
28.08.2018

Гружич проти Сербії (№ 203/07)

Заявник, Боско Гружич, є громадянином Сербії, який народився в 1963 році і мешкає в смт. Нова Пазова(Сербія).

Справа стосується зусиль заявника щодо виконання наказів суду про контакти з двома його дітьми. Пан Гружич мешкав з двома його дітьми, дочкою і сином, та їх матір’ю – до 2001 року, коли батьки розлучилися. У січні того ж року місцевий центр соціального захисту передавав опіку над дітьми матері і дозволив пану Гружичу відвідувати їх кожні вихідні і під час шкільних канікул. У серпні 2005 року він подав заяву до суду для отримання повної опіки і в грудні 2005 року суд видав тимчасовий наказ про контакт, який був схожий на старий, і який повинен був виконуватися під час провадження у справі про тримання під вартою. Це провадження було завершене судом у вересні 2008 року, а рішення, яке було підтверджене окружним судом у грудні того ж року.

З січня 2006 року пан Гружич намагався забезпечити виконання тимчасового наказу про контакт в грудні 2005 року. Він зустрівся з різними перешкодами, в тому числі з тим фактом, що його дочка не йшла до нього на зустріч і мати відмовлялася дозволити синові піти самостійно в цих випадках.

Соціальні служби та суди влаштовували різні зустрічі між батьками та батьком і дітьми для обговорення ситуації і судові виконавці завжди були присутніми, коли батько намагався забезпечити здійснення його права на контакт. В кінцевому підсумку суд першої інстанції, який розглядав справу, припинив тимчасову процедуру правозастосування у листопаді 2011 році і пану Гружичу було наказано сплатити витрати. Це рішення було підтверджене іншим судом у грудні 2015 року, яке було підтримане по апеляції в грудні 2016 року.

Пан Гружич скаржився на те, що органам влади Сербії не вдалося вжити ефективних заходів для забезпечення виконання тимчасового наказу про контакт від грудня 2005 року. Суд розглянув скаргу відповідно до статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя).

Відсутність порушення статті 8

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту