Справа «Грейс Гатт проти Мальти»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

15 Жовтня 2019
|
2 600
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 336 (2019)
10.10.2019

Грейс Гатт проти Мальти (№ 46466/16)

Заявник, Grace Gatt, є громадянкою Мальти, яка народилася в 1968 році і мешкає в м. Нашшар (Мальта).

Справа стосувалася дисциплінарного провадження проти неї, яке призвело до її звільнення з посади співробітника поліції.

Пані Gatt була звинувачена в 2001 році, а згодом була засуджена за шахрайство та збір коштів для її важкохворого сина без попереднього дозволу, а потім у 2007 році – за те, що вона діяла як приватний слідчий без ліцензії, коли вона поїхала в Сирію для того, щоб повернути викрадену дитину. У першому провадженні вона була звільнена з випробувальним терміном, в той час як в другому їй був призначений умовний термін ув’язнення на один рік.

У січні 2006 року уповноважений поліції висунув проти неї дисциплінарне обвинувачення за дискредитацію поліції Мальти та виїзд за кордон займаючись приватною практикою та за появу на телевізійній програмі без дозволу. Внутрішня рада поліції розглянула звинувачення проти неї і знайшла достатні докази для того, щоб довести її провину. Звіт Ради був переданий Комісії з питань державної служби, яка рекомендувала її звільнення. У грудні 2006 року Прем’єр-міністр схвалив її звільнення з негайним набуттям чинності.

Вона відкрила конституційне провадження про відшкодування зі скаргою на порушення її прав, зокрема, відповідно до статті 6 (право на справедливий судовий розгляд) Європейської Конвенції у зв’язку з Радою, яка вирішила її справу, оскільки до її складу входили підлеглі уповноваженого поліції і тому вони не могли бути неупередженими. І в першій, і в другій інстанціях суди відхилили її позовні вимоги, оскільки вона була співробітником поліції і тому не користувалася захистом статті 6.

Посилаючись, зокрема, на статтю 6§1 пані Gatt скаржилася на те, що дисциплінарне провадження проти неї було несправедливим, оскільки Рада не була незалежною і неупередженою.

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція : 15 000 євро (моральна шкода) та 10 000 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту