Справа «Горяйнова проти України»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

23 Жовтня 2020
|
2 843
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 277, (2020)
08.10.2020

Goryaynova проти України (№ 41752/09)

Заявниця, Aurika Goryaynova, є громадянкою України, яка народилася в 1970 році і мешкає в м. Київ.

Справа стосувалася скарги пані Goryaynova на те, що вона була звільнена з посади в місцевій прокуратурі за критику органів прокуратури у відкритому листі, опублікованому в Інтернеті.

15 березня 2007 року пані Goryaynova, старший прокурор Одеської обласної прокуратури, опублікувала лист, адресований Генеральному прокурору на Інтернет-сайті новин, в якому висловлювала занепокоєння щодо корупції місцевих прокурорів. Зокрема, вона посилалася на передбачуваний тиск на прокурорів для незаконних дій в обмін на прибуток або звільнення, якщо б вони не погодились. Вона була звільнена з посади 3 квітня 2007 року, органи прокуратури встановили, що її заяви були «необґрунтованими, неправдивими та образливими», а також те, що вона розповсюджувала конфіденційну інформацію про прокуратуру, що складало службовий злочин, який дискредитував її як прокурора.

Вона оскаржила це рішення в національних судах стверджуючи, що вона неодноразово намагалася висловити своє занепокоєння своєю ієрархією, але не отримала відповіді і тому відчувала себе вимушеною звернутися до ЗМІ.

В кінцевому в квітні 2010 року підсумку суди підтримали її звільнення.

Покладаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) пані Goryaynova стверджувала, що її звільнення за публікацію відкритого листа порушило її право висловлювати свою точку зору на ситуацію на своєму робочому місці, стверджуючи, що у неї не було альтернативних способів повідомити про неправомірні дії, свідком яких вона була.

Порушення статті 10

Справедлива сатисфакція: 4 500 євро (моральна шкода) та 261,63 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту