Справа «Гогіч проти Хорватії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

28 Жовтня 2020
|
1 637
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 277, (2020)
08. 10.2020

Gogić проти Хорватії (№ 1605/14)

Заявник, Ivan Gogić , є громадянином Хорватії, який народився в 1985 році і мешкає в м. Загреб. В 2003 році він підписав контракт з баскетбольним клубом як професійний баскетболіст.

Справа стосувалася скарги пана Gogić’на відсутність доступу до суду для скарги на те, що клуб не виплатив йому суму, належну до сплати за гру.

В 2005 році пан Gogić’ попросив регулятивний орган федерації баскетболу скасувати його контракт і виплатити йому те, що йому заборгували. Федерація задовольнила запит заявника та зобов’язала клуб виплатити йому 14 500 євро.

Клуб подав апеляцію на рішення федерації до Арбітражного суду федерації баскетболу Хорватії, але безуспішно.

Коли клуб не виконав арбітражного рішення, в 2008 році пан Gogić’ подав цивільний позов про виплату заборгованої суми. В 2012 році суди нижчої інстанції постановили, що позов був неприйнятним. Вони встановили, зокрема, що він повинен був відкрити виконавче провадження, а не звичайне цивільне.

Пан Gogić’ продовжив виконавче провадження, але Верховний суд в кінцевому підсумку визнав це неналежним процесуальним шляхом. Його конституційна скарга була визнана неприйнятною в 2013 році як явно необґрунтована.

Покладаючись, зокрема, на статтю 6 §1 (право на справедливий судовий розгляд) пан Gogić’ скаржився на те, що йому не був дозволений розгляд його справи по суті.

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція: 16 555,62 євро (матеріальна шкода) та 6 000 євро (моральна шкода) і 6 560,60 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту