Справа «Гогаладзе проти Грузії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

2 Серпня 2019
|
2 208
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 269 (2019)
18.07.2019

Гогаладзе проти Грузії (заява № 8971/10)

Заявник, Нодар Гоглалдзе (Nodar Gogaladze), є громадянином Грузії, який народився в 1986 році і мешкає в селі Рвелі (Грузія).

Справа стосувалася скарги заявника на жорстоке поводження поліції після його арешту та на відсутність ефективного розслідування, яке тривало вісім років до того, як було закрите органами влади.

Пан Gogaladze був заарештований поліцією м. Боржомі 13 лютого 2008 року за спробу зґвалтування неповнолітньої особи. Його допитали як підозрюваного того ж дня, а потім наступного дня як обвинуваченого. Він заперечував примус, але визнав деякі аспекти сексуального контакту з неповнолітньою особою.

15 лютого 2008 року він був переведений в в’язницю № 5 м. Тбілісі для двох місяців попереднього ув’язнення. Після прибуття у нього з’явилася шишка на голові і червона шкіра на носі. Він спочатку стверджував, що він не мав жодних скарг на поводження поліції з ним, але у квітні 2008 року, після того, як він був переведений у в’язницю № 8 м. Тбілісі, він повідомив прокурору, що на нього напали фізично і словесно в відділку поліції, а п’ять  співробітників поліції вдарили його по голові.

Органи влади розпочали розслідування вживаючи різні заходи. Співробітники поліції стверджували, що пан Gogaladze був побитий дядьком жертви передбачуваного зґвалтування, але також зазначив, що вони не помітили ті ушкодження, на які він скаржився під час його арешту.

У жовтні 2008 року була призначена судово-медична експертиза, яка була проведена на основі його медичної картки. Друга судово-медична експертиза відбулася у лютому та березні 2009 року, але експерти, які її провели, не могли встановити зв’язок між  ушкодженнями заявника і головними болями і нудотою, на яку він скаржився в той час.

Розслідування було закрите прокурором у січні 2016 року на підставі відсутності злочину. Заявник очевидно не скористався своїм правом на подачу апеляції на це рішення до старшого прокурора.

Посилаючись, зокрема, на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Європейської Конвенції з прав людини пан Gogaladze скаржився на жорстоке поводження поліції та відсутність ефективного розслідування.

Порушення статті 3

Справедлива сатисфакція : 6 000 євро (EUR) (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту